Tarımsal Üretim ve Danışmanlık

Bulunduğu sektörün içinden gelen, sektör hakkında tecrübeli bir şirket olarak tarımsal üretim yaptığımızı da söylemekten mutluluk duyuyoruz. Kendi üretimimiz olan zeytin, badem, ceviz ve üzüm konusundaki detaylı bilgimizle siz müşterilerimize tecrübeyle hizmet veriyoruz.

Bünyemizde yer alan ziraat mühendislerimiz, siz değerli müşterilerimize tarım konusunda ücretsiz danışmanlık veriyor. Aklınıza takılan ya da öğrenmek istediğiniz her konuda yanınızdayız.

Zeytin
Zeytin

Anavatanı Anadolu olan zeytini, en doğal haliyle yetiştiriyoruz. Genellikle ılıman iklimden hoşlanan, derin nemli ve besin maddelerince zengin toprakları seven zeytini kendi bünyemizde üretiyoruz.

Badem

Anadolu’nun en eski besinlerinden olan bademin dikim mesafesi badem çeşidine, toprak durumuna ve bakım şartlarına göre değişiyor. Botanik açıdan kiraz, erik ve şeftali ile aynı familyada yer alan badem kışların ılık ve yağışlı, yazların sıcak ve kurak olduğu alanları seviyor. Biz de Kaya A.Ş. olarak badem yetiştiriciliği yapıyor, doğanın armağanlarını değerlendiriyoruz.

Badem
Ceviz
Ceviz


Taban suyu seviyesi 2.5-3.0 metreden yukarı olmayan, su tutmayan, nemliliğini muhafaza edebilen derin topraklarda iyi yetişen ceviz; toprak ve sudaki tuza karşı da hassas olunması gereken bir yetiştirme süreci talep ediyor. Tüm bu taleplere cevap veren ayrıntıcı yönümüzle ceviz üretimine devam ediyoruz.

Üzüm Bağı

Yazın kurak ve az yağışlı toprakları seven üzüm bağlarının toprağı derin ve su tutma kapasitesi yüksek olmalıdır. Alkali, asitli ve nötr topraklarda yetiştirilebilen üzüm, herkes tarafından sevilen meyvelerdendir. Biz de Kaya A.Ş. olarak üzüm bağlarımızda tecrübe ve incelikle üzüm yetiştiriyoruz.

Üzüm Bağı